Elektrická kamna kachlová přímotopná

Elektrická kamna kachlová přímotopná


Tento typ kamen jsme začali vyrábět v roce 2014 pro účely napojení na tzv. přímotopný tarif, tedy tarif 20 hodinový či případně 24 hodinový. V současnoti již minimální rozdíl mezi náklady na vytápění při porovnání nabízených sazeb el. proudu dal za vznik tomuto typu elektrických kachlových přímotopných kamen.

 

Elektrická kachlová přímotopná kamnaPůvodní elektrické přímotopy


Díky akumulačnímu materiálu ve formě feolitových cihel je vytápěcí schopnost zachována i při přerušení nabíjení (přerušení dodávky proudu u 20 hodinové sazby). Použité materiály kamen jsou shodné s akumulačními kamny. Díky větracím kachlím v horní části kachlového opláštění dochází k plynulému sálání z vnitřní části kamen do prostoru. Při proudění tepelné energie za pomoci ventilátoru dojde ke zvýšení výkonu.

Originální krásný vzhled ručně vyráběných kachlí v kombinaci s vysokým výkonem kamen je důvod, proč si stále více zákazníků nakupuje tyto kamna do svých bytů, domů, chat i chalup. Několikrát jsme tyto kamna dodávali také pro účely vytápění bytových domů a objektů ve státní správě, kde je možná 20 hodinová či nepřetržitá 24 hodinová sazba.

Vzor a barvu kachlí pro opláštění kamen je možné si zvolit ze široké nabídky vzorů a barev kachlí naší výroby či případně našeho dodavatele keramiky Letovice. Na přání zákazníků je možné keramické kachle naší výroby ručně vymalovat barvami. V případě požadavku zákazníka můžeme kamna vyrobit s kachlemi jiných výrobců, cena takových kamen je poté upřesněna dle zvolené varianty kachlí.

Kamna jsou určena pro napojení na tzv. přímotopnou sazbu - označení D45d – vhodná při využívání přímotopů. Pro získání sazby je nutná řádná instalace přímotopných elektrických spotřebičů pro vytápění domku či bytu. Více o distribučních sazbách je možno zjistit u konkrétního distributora el. energie.

Elektrická kamna kachlová přímotopná jsou vyráběna s příkonem od 1,5 kW do 3,0 kW. Všechna kamna je možné napojit na napětí 230 V. Kamna jsou vybavena jednoduchými otočnými termostaty pro nabíjení kamen. Vnější plášť kamen z keramických kachlí a větracími kachlemi v horní části kamen sálá naakumulovanou energie do prostoru. Výrazné zvýšení výkonu kamen zajišťuje vestavěný kovový ventilátor. Vnitřní kovová konstrukce kamen je složena z ocelového konstrukce, feolitových akumulačních cihel německé výroby a ekologické bezprašné zdravotně nazávadné deskové izolace. Topné keramické spirály, rovněž německé výroby, vynikají dlouhou životností.


Hlavní výhody elektrických kamen kachlových přímotopných naší výroby:

 

 • kachlové opláštění z ručně vyráběných kachlí
 • pestrá nabídka vzorů a glazur-barev keramických kachlí
 • konstrukce kamen s použitím tichého ventilátoru
 • použití bezprašné ekologické izolace z přírodních materiálu s názvem Vermikulit se zdravotním atestem
 • výroba modelů kamen na zakázku s možností kombinace více vzorů a glazur kachlí
 • jednoduché ovládání kamen otočným termostatem
 • sálavá schopnost větracími kachlemi v horní části kamen
 • všechny modely kamen jsou v zadní části opatřené kvalitní praškovou barvou ve stejném odstínu jako jsou vybrané keramické kachle
 • při sepnutí ventilátorů výrazné až trojnásobné zvýšení výkonu kamen
 • jednoduchá montáž kamen, možno sestavení místním el. technikem
 • nevyžadují pravidelné servisní prohlídky
 • snadná údržba kamen


Našimi kachlovými přímotopnými kamny jsme vybavili řadu domů a bytů, mezi většími zakázkami zmíníme například vybavení 3 podlaží  bytovového domu v centru Prahy, infocentrum zámku Buštěhrad, prostory Hrzánského paláce na pražském hradě, aj. V sekci fotogalerie, dále v našich novinkách či na našich facebookových stránkách naleznete fotografie od našich zákazníků a z výstavní síně firmy, kde fotíme kamna pro naše zákazníky před expedicí a montáží.


Základní modely kamen jsou:

TYP Šířka
(mm)
Výška
(mm)
Hloubka
(mm)
Výkon
(kW)
Pr. napětí
(V)
Váha
(kg)
SD-1 Lux 700 580 280 1,5 230 80
SD-2 Lux 950 580 280 2,25 230 120
SD-3 Lux 1180 580 280 3,0 230 180
SD-1 zvýšené Lux 700 810 280 2,25 230 135
SD-2 zvýšené Lux 950 810 280 3,0 230 165

Rozměry kamen jsou uváděny s tolerancí + - 5 cm. Tolerance je dána rozdílnou velikostí kachlí.

 

Kontakty

Adresa :

Retap spol. s r.o.
Vaňkova ulice 730
463 65 Nové Město pod Smrkem,

Telefon-pevná linka : +420 482 325 537

E-mail: retap@retap.cz

Pracovní doba:  po-pá 6:30 - 15:00

Po telefonickém objednání je možné navštívit nás i o víkendech:

pro návštěvu v jinou než pracovní dobu prosím kontaktujte:

Tel.: +420 775 325 555
e-mail: milan.vanek@retap.cz

 

Sociální sítě

 

^